Welcome to Miejski Dom Kultury w Myszkowie } Biuletyn Informacji Publicznej   Click to listen highlighted text! Welcome to Miejski Dom Kultury w Myszkowie } Biuletyn Informacji Publicznej

Plan pracy

utworzone przez | 17 sty 2021

PLANOWANE IMPREZY 2021

Miejski Dom Kultury w Myszkowie


 1. VI Ogólopolski Konkurs Poetycki im. Zygmunta hrabiego Krasińskiego (kwiecień) – konkurs, mający ma celu skupienie wokół naszego miasta poetów z różnych zakątków Polski, inspirujących się twórczością jednego z najwybitniejszych naszych pisarzy, który przez pewien czas przebywał na ziemiach powiatu myszkowskiego.

 2. Majówka (maj) – impreza, która towarzyszy obchodom Narodowego Święta Trzeciego Maja w Myszkowie.

 3. Dla Mamy” (maj)koncert w wykonaniu zespołów ze Studia Piosenki i Muzyki MDK.

 4. Spektakle Teatru Fajrant (czerwiec) – spektakle Teatru Fajrant, działającego w MDK. Amatorski teatr ale w doskonałym, ambitnym, dramatycznym wydaniu. Spektakle mają już swoją wierną publiczność, która jest z aktorami za każdym razem i krąg fanów naszego teatru wciąż się powiększa. Przedstawienia wystawiane są zarówno na deskach naszej sceny jak również w innych ośrodkach kultury, do których Teatr Fajrant często jest zapraszany.

 5. Sobótka (czerwiec)impreza plenerowa (teren Stowarzyszenia Podlas), odbywająca się
  w drugi dzień Zielonych Świątek (poniedziałek). Palenie ogromnego ogniska i tańce
  do późnych godzin nocnych to już tradycja w naszym mieście, która cieszy się dużym powodzeniem wśród mieszkańców.

 6. Akcja „Lato w mieście” (lipiec, sierpień) – akcja przeznaczona dla dzieci w wieku szkolnym, które spędzają wakacje w naszym mieście. Codziennie od poniedziałku do piątku, przez trzy tygodnie dzieci uczestniczą w zajęciach artystycznych, wyjeżdżają na wycieczki itp.

 7. Przedstawienie muzyczne (listopad) – przedstawienia muzyczne w wykonaniu sekcji działających w MDK i pod jego patronatem. Ogrom artystów na scenie, muzyka na żywo, niebanalny scenariusz i bogata scenografia to powody, dla których publiczność za każdym razem wypełnia salę widowiskową po brzegi.

 8. XXV Wojewódzki Festiwal Pieśni Patriotycznej (listopad) – przegląd, którego celem jest promowanie pieśni patriotycznych, a poprzez nie nauka historii i kreowanie patriotycznych postaw. Przez wiele lat konkurs zapracował sobie na prestiż, którym się cieszy. Uczestnikami są zarówno dzieci, młodzież jak i osoby dorosłe. Dzięki takiemu zróżnicowaniu koncert jest ciekawy, zarówno ze względu na wysoki poziom uczestników jak i kompozycję oraz interpretację wykonywanych utworów.

 9. Koncerty andrzejkowe (listopad) – koncerty, w których występują maluchy razem z dorosłymi. Takie połączenie jest niezwykle interesujące. Udział biorą dzieciaki Formacji Tańca Estradowego POKUSA oraz dorośli zespoły ze Studia Muzyki i Piosenki MDK. Sala wypełniona jest po brzegi, przede wszystkim ze względu na wspaniałych artystów ale również na możliwość wywróżenia sobie cudownej przyszłości.

 10. Koncert Świąteczny (grudzień) – koncert przygotowany przez formacje działające w Miejskim Domu Kultury, który stał się już zimową tradycją. Połączony jest z Jarmarkiem Świątecznym oraz symbolicznym rozświetleniem miejskiej choinki przez Burmistrza. Koncerty te cieszą się ogromnym powodzeniem, zawsze chęć obejrzenia dzieci i młodzieży, uczęszczającej na zajęcia do MDK powoduje, że sala wypełniona jest do ostatniego miejsca.

 11. Wernisaże malarstwa, fotografii, rzeźby, grafiki (cały sezon)

W/w imprezy są zaplanowane z dużym wyprzedzeniem. Przez cały sezon odbywają się również spektakle, koncerty itp. Oprócz wskazanych odbywać się będą jeszcze wydarzenia realizowane na bieżąco.

Skip to content Click to listen highlighted text!