Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; AttachmentFileIcons has a deprecated constructor in /home/bip.mdk-myszkow.pl/public_html/wp-content/plugins/attachment-file-icons/attachment-file-icons.php on line 25
Plan pracy | Miejski Dom Kultury w Myszkowie } Biuletyn Informacji Publicznej
Welcome to Miejski Dom Kultury w Myszkowie } Biuletyn Informacji Publicznej   Click to listen highlighted text! Welcome to Miejski Dom Kultury w Myszkowie } Biuletyn Informacji Publicznej

Plan pracy

utworzone przez | 17 sty 2021

PLANOWANE IMPREZY 2021

Miejski Dom Kultury w Myszkowie


 1. VI Ogólopolski Konkurs Poetycki im. Zygmunta hrabiego Krasińskiego (kwiecień) – konkurs, mający ma celu skupienie wokół naszego miasta poetów z różnych zakątków Polski, inspirujących się twórczością jednego z najwybitniejszych naszych pisarzy, który przez pewien czas przebywał na ziemiach powiatu myszkowskiego.

 2. Majówka (maj) – impreza, która towarzyszy obchodom Narodowego Święta Trzeciego Maja w Myszkowie.

 3. Dla Mamy” (maj)koncert w wykonaniu zespołów ze Studia Piosenki i Muzyki MDK.

 4. Spektakle Teatru Fajrant (czerwiec) – spektakle Teatru Fajrant, działającego w MDK. Amatorski teatr ale w doskonałym, ambitnym, dramatycznym wydaniu. Spektakle mają już swoją wierną publiczność, która jest z aktorami za każdym razem i krąg fanów naszego teatru wciąż się powiększa. Przedstawienia wystawiane są zarówno na deskach naszej sceny jak również w innych ośrodkach kultury, do których Teatr Fajrant często jest zapraszany.

 5. Sobótka (czerwiec)impreza plenerowa (teren Stowarzyszenia Podlas), odbywająca się
  w drugi dzień Zielonych Świątek (poniedziałek). Palenie ogromnego ogniska i tańce
  do późnych godzin nocnych to już tradycja w naszym mieście, która cieszy się dużym powodzeniem wśród mieszkańców.

 6. Akcja „Lato w mieście” (lipiec, sierpień) – akcja przeznaczona dla dzieci w wieku szkolnym, które spędzają wakacje w naszym mieście. Codziennie od poniedziałku do piątku, przez trzy tygodnie dzieci uczestniczą w zajęciach artystycznych, wyjeżdżają na wycieczki itp.

 7. Przedstawienie muzyczne (listopad) – przedstawienia muzyczne w wykonaniu sekcji działających w MDK i pod jego patronatem. Ogrom artystów na scenie, muzyka na żywo, niebanalny scenariusz i bogata scenografia to powody, dla których publiczność za każdym razem wypełnia salę widowiskową po brzegi.

 8. XXV Wojewódzki Festiwal Pieśni Patriotycznej (listopad) – przegląd, którego celem jest promowanie pieśni patriotycznych, a poprzez nie nauka historii i kreowanie patriotycznych postaw. Przez wiele lat konkurs zapracował sobie na prestiż, którym się cieszy. Uczestnikami są zarówno dzieci, młodzież jak i osoby dorosłe. Dzięki takiemu zróżnicowaniu koncert jest ciekawy, zarówno ze względu na wysoki poziom uczestników jak i kompozycję oraz interpretację wykonywanych utworów.

 9. Koncerty andrzejkowe (listopad) – koncerty, w których występują maluchy razem z dorosłymi. Takie połączenie jest niezwykle interesujące. Udział biorą dzieciaki Formacji Tańca Estradowego POKUSA oraz dorośli zespoły ze Studia Muzyki i Piosenki MDK. Sala wypełniona jest po brzegi, przede wszystkim ze względu na wspaniałych artystów ale również na możliwość wywróżenia sobie cudownej przyszłości.

 10. Koncert Świąteczny (grudzień) – koncert przygotowany przez formacje działające w Miejskim Domu Kultury, który stał się już zimową tradycją. Połączony jest z Jarmarkiem Świątecznym oraz symbolicznym rozświetleniem miejskiej choinki przez Burmistrza. Koncerty te cieszą się ogromnym powodzeniem, zawsze chęć obejrzenia dzieci i młodzieży, uczęszczającej na zajęcia do MDK powoduje, że sala wypełniona jest do ostatniego miejsca.

 11. Wernisaże malarstwa, fotografii, rzeźby, grafiki (cały sezon)

W/w imprezy są zaplanowane z dużym wyprzedzeniem. Przez cały sezon odbywają się również spektakle, koncerty itp. Oprócz wskazanych odbywać się będą jeszcze wydarzenia realizowane na bieżąco.


Historia edycji dokumentu

Skip to content Click to listen highlighted text!